aktuálně

wooplywooplywooply     

Aktuální události a projekty

  

Třebová

trebova

trebova  trebova

V České Třebové dokončujeme byty v historickém domě, aktuálně byt ve 2.NP o ploše 82,1m2 s vysokými stropy a mnoha detaily buď původními, nebo s odkazem na dobu vzniku domu (počátek První republiky). Historický objekt se nachází na adrese Na Splavě 57, Česká Třebová na okraji památkové zóny s vlastní zahradou. Fasáda domu je důsledně opravena dle památkářského záměru s obnovenými detaily. Zahrada domu nabízí společný pobyt u jezírka včetně altánového posezení, které vzniklo otevřením objektu kůlen a ubouráním betonového tělesa polozemního sklepa - na jeho místě bylo vytvořeno jezírko s kapacitou 18m2.

akt.: 4.9.2019

 

 
RD Černá Zahrada u rodinného domu rod. Černých byla koncipována jako zahrada ve svahu s různými pobytovými oázami - největší z nich velká terasa u výstupu z obývacího pokoje, kterou jsme navrhovali na míru kompozici zahradního nábytku s různými pobytovými částmi pro členy rodiny. Detailní řešení představovalo konkrétní výběr jednotlivých prvků mobiliáře a vybavení Veronikou Černou (investor) a Karlem Veselým (architekt). Jižní část zahrady je reprezentativním vstupem s převahou xerofytních bylin, pozvolna přecházejících do travinných společenství. Důležitý je kontrast mezi vertikálním postavením travin a horizontální linií půdopokryvné vegetace. Záhony jsou doplněny stříhanými oválnými keři, jejich skupina graduje ve východní části zahrady. V severo-východní, níže položené části zahrady, je navržena terénní prohlubeň, jež slouží jako vsak pro přitékající vodu. V těchto částech by byla použita mokřadní vegetace, která by tematicky navazovala na bazén. Zahrada disponuje systémy (např. pro zavlažování) s přidanou estetickou a ekologickou hodnotou a současně nižší potřebou zdrojů a energií. Více zde.

Spolupráce - zahrada - K2N LANDSCAPE, s.r.o.

akt.: 2.5.2019

 

 
Ďáblice Uzavřený areál historické usedlosti v klidné části Praha - Ďáblice je jak předurčený pro projekt "Bydlení na statku". Sestává ze tří budov uzavřené historické usedlosti. Celkem v tomto areálu vznikne 5 bytů. Filozofie projektu je bydlení v historických prostorách s moderními prvky interiéru, vlastní předzahrádkou a dále společným ozeleněným dvorem nabízejícím více aktivit. Areál je uzavřený, tedy vhodný k privátnímu užívání - pro rodiny s dětmi apod. Každý z bytů je navržen jako loftový s vnitřním schodištěm a kontaktem skrze velká francouzská okna s přilehlou vlastní zahrádkou.

 

Jedinečná konfigurace terénu rozprostírá dvůr přes dvě podlaží a některé původní prvky, jako např. vnitřní kamenná cesta či funkční studna dodává statku jedinečnou atmosféru. Plánovaná rekonstrukce začne v r. 2019.

akt.: 10.10.2018

 

 
Třebová Dalším developerským projektem skupiny in.Spira Group, jejímž je AMA invest součástí, je rekonstrukce historického objektu na adrese Na Splavě 57, Česká Třebová na okraji památkové zóny s vlastní zahradou. Fasáda domu bude důsledně opravena dle památkářského záměru s obnovenými detaily, a to i v interiérové části. Vzniknou tři byty a dva nebyty - managerské byty.

Na pozemku k domu je další malý objekt s komorami pro každý byt, který nabídne současně altánové posezení u jezírka zachycující dešťové vody a přispívající k pozitívnímu klimatu zahrady. Ta bude nabízet společný pobyt a okrajové partie budou soukromé k jednotlivým bytům.

akt.: 15.12.2017

 

 

Loftové byty Čajkovského

zahradní úpravy Čajkovského

V rámci developerské činnosti společnosti - skupiny in.Spira Group, jejímž je AMA invest součástí, připravujeme výstavbu 3 loftových půdních bytů s výhledem na panorama Prahy jedním směrem a přilehlé zeleně druhým, směrem do parku. 

Loftové byty budou atypicky řešeny s vysunutými galeriemi v bytech, terasami v exteriéru. Součástí projektu je i revitalizace zahrady a interiérů domu. 

Plánovaná výstavba se předpokládá v létě 2019.

 

akt.: 3.12.2016

 

 
RD RD Černá
V Praze 5 jsme zahájili výstavbu rodinného domu. Hlavní charakteristikou vily je vzdušnost a otevřenost světlu. Tyto požadavky investora ovlivnily celý návrh, který je nesen vysokým konfortem užívání, prostornými lodžiemi a terasou v nejvyšším podlaží.

 

Podklady pro kooperanty jsou k nalezení zde, (případně zde). Heslo bude sděleno mailem či telefonicky.

Podklady v PDF jsou k nalezení zde. Heslo - stejné, jako výše.
 
akt.: 5.11.2015
 

 
Most kasárnaklasterloft Loftové nástavby, které vytvářejí atypické prostory a interiéry, ale stejně tak se neméně uplatňují v exteriéru, jsou trvalou součástí naší produkce. Od hrubé stavby po řešení interiéru. Máme radost, že je provází spokojenost od našich klientů, v čemž i nadále usilovně pokračujeme!
 
akt.: 30.4.2015
 
 
Most kasárnaklasterRD Černošice Rodinný nízkoenergetický dům - dřevostavba v Černošicích je plně provozován a pomalu se začíná obklopovat kvalitní zelení. Projekt byl zpracováván ve spolupráci s arch. Hradeckou (archit. návrh).
 
akt.: 18.3.2015
 
 
Most kasárnaklasterklaster Občas se vracíme na své realizace i několik let staré a máme vždy radost, když fungují. V tomto případě to bylo o to příjemnější, že se na střešní zahradě konala malá sešlost. Jedná se o Holešovickou půdní nástavbu se 3 byty, z něhož jeden má jednu z největších zelených (zatravněných) střech nad činžovním domem v Praze. Více zde.
 
akt.: 4.8.2014
 
 
Most kasárnaklasterklaster V těchto týdnech probíhá rekonstrukce vstupních prostor činžovního domu v Praze - Vršovicích. Protože se jedná o objekt s bohatým umělecko-řemeslným detailem, je tomu zvolena i odpovídající úroveň dodávek a zednických a kamenických oprav.
 
akt.: 29.7.2014
 
 
Most kasárnaklasterklaster V letech 2006 - 2008 ve spolupráci s arch. Markem Annonim byl projektován ateliérem AMA invest, člen skupiny in.Spira Group trapistický klášter v Nahorubech. Jak zmínil Kardinál Vlk: "Paradoxně vzhledem k úpadku religiozity u nás dochází k velkému rozkvětu právě v kontemplativních řádech".
 
O životě řádu je možné se více dozvědět zde.
 
akt.: 1.5.2014

 

sonda střecha V rámci naší expertní činnosti jsme prováděli posudek stavu obvodového pláště na budově ÚSTAVU PRO STUDIUM TOTALITNÍCH REŽIMŮ, Siwiecova 2428/2, Praha 3. Dne 3.3.2014 byl posudek zahájen provedením sond, zde je k dispozici protokol s fotodokumentací jedné sondy.

akt.: 25.3.2014

 

Zde naleznete archív aktualit /2009 - 2013/:

 
foto zahrada

 

 

Součástí našich návrhů je i parter staveb a zahrady a ty se vyvíjejí na rozdíl od staveb mnohem dynamičtěji, sledujeme jejich proměny v čase.

Více zde.

akt.: 5.10.2013

 

 
allegro Group

 

 

Pro společnost Allegro Group v Karlínksé budově Danube House jsme realizovali interiér - více viz sekce reference. Na obrázku je vidět původní vizualizace návrhu řešení interiéru (od in.Spira Group + Oliva Design) a vedle foto realizace.

Náročné realizace nás baví!

akt.: 8.9.2013

 

 
wooply

 

 

článek na iDNES.cz o projektování ateliéru in.Spira Group ve spojení s AMA invest

akt.: 9.8.2012

 

 
wooply

wooply

 

V Černošicích nadále probíhá výstavba rodinného domu v systému WOOPLY - energeticky úsporná dřevostavba.  Z vnějšku již stavba čeká na finální povrchy (izolačně je již vyřešena) a v interieru se brzo dočká hliněných omítek. Od konce nás dělí 3 měsíce.

akt.: 8.3.2012

   

 
 wooply

 

 

V uplynulé době vznikla řada loftových i klasických bytů, které byly navrhovány v rámci skupiny in.Spira Group a realizovány f. AMA invest. Některé z nich jsme navštívili a podívali, jak se v nich jejich vlastníkům žije. Více viz sekce reference.

akt.: 28.2.2012

 
 
 wooply
 wooply
 wooply

V Černošicích probíhá výstavba rodinného domu v systému WOOPLY - dřevostavba v provedení STEICO-nosníků.  Rodinný dům sestává ze železobetonové podnože (zátopové území) a energeticky úsporné dřevostavby, která se otevírá k  výhledům na zalesněné svahy Kazína.

akt.: 22.11.2011

 

 

 
 wooply
 
 

Působení naší společnosti bylo oceněno titulem "Nominace na titul v soutěži Stavba roku 2010" za Rodinný dům v Tuchoměřicích.


akt.: 3.5.2011

 

 

 

člen skupiny in.Spira Group   copyright © 2011 - 2012   AMA invest s.r.o.